Grand Theft Auto IV on ilmunud!

GTA IV ilmus 29. aprillil 2008 PS3-le ja Xbox 360-le.

Mäng ilmub PC-le Põhja-Ameerikas 18. ja Euroopas 21. novembril.
GTAveeb


Grand Theft Auto IV on lõpuks ilmunud! | 29.04.2008 - 11:47

Meie kõigi kauaoodatud Grand Theft Auto IV on nüüd siis lõpuks ilmunud. Siin uudises ei olegi paljut enam kirjutada, kuna kõik kellel mäng olemas on, tahavad seda niikuinii juba kangesti mängima hakata (sealhulgas ka mina), kuna ka mulle tõi postiljon umbes 10 minutit tagasi GTA IV-ja kohale (tellisin mängu Andrico-st).

Kui sul peaks tekkima aga mänguga seotud küsimusi, suundu julgesti meie foorumisse neile vastuseid otsima.


GTA IV-ja koodid | 28.04.2008 - 21:35

Mitmed GTA portaalid on äsja lisanud oma veebilehtedesse uued koodide rubriigid:
Lisaks on peaaegu kõik portaalid ära maininud, et kõiki koode on edukalt testitud Xbox 360-e versiooni peal ning et kõik koodid tuleb sisestada tavalise mängu ajal, kasutades selleks Niko mobiili.

Kui aega jääb, proovime koodid lisada ka meie lehele.

Kuna mängu ilmumisega homse päeva jooksul hakkab tulevikus arvatavasti vähem uudiseid ning rohkem mängu sisuga seotud infot ringi liiklema, jääbki meil rohkem aega erinevate lehe osade täiendamiseks ja samuti ka nende loomiseks.

Peale selle on nii mänguga seotud küsimuste kui ka lihtsalt arutlemise jaoks juba üpris pikka aega avatud meie foorum, mille sa võid leida siit.


Varjatud pakk #5 | 28.04.2008 - 14:16

GTAGaming.com on oma portaali lisanud uue pildi neile saadetud viiendast varjatud pakist:


Nagu näha, sisaldas pakk LCPD särki, GTA IV-ja käsigranaati koos võtmehoidjaga ning ka erinevaid mänguteemalisi kleepse.


Veel uut multimeediat ja muud huvitavat | 28.04.2008 - 10:08

Erinevatesse mänguportaalidesse on ilmunud veel uut GTA IV-ja multimeediat:
Lisaks on GTAGaming'u liige PHiLCORE postitanud informatiivse küsimuste ja vastustega GTA IV-ja artikli, mis sisaldab peamiselt mängu tehnilist informatsiooni. Artikli võid sa leida siit.

Peale selle on internetis pidevalt ringi liikunud kuulujutu tasemel olevad artiklid mängu ilmumise kohta PC-le. Ühe sellise artikli, mis ilmus paar päeva tagasi, võis leida ComputerAndVideoGames.com'ist. Kuulujutuna oli artiklis välja toodud informatsioon, et GTA IV ilmub PC-le selle aasta oktoobris, mis sai alguse Prantsuse pressist. Kuna tegemist on kuulujutuga, ei tasu ei seda ega ka teisi taolisi informatsioone 100% uskuda ennem, kui R* on ise sellega seonduvast sõna võtnud.

Tänud mängujaam.eu'le ComputerAndVideoGames.com'i artikli saatmise eest.


Uued GTA IV-ja arvustused + multimeedia uuendused | 27.04.2008 - 19:51

Erinevad mänguportaalid on äsja postitanud uued arvustused mängust:
Koos uute arvustustega on internetti ilmunud ka uued gameplay videod ja pildid:
GTA IV-ja viies treiler ja muud | 27.04.2008 - 12:06

GameSpot on üles pannud uue "ametliku" GTA IV-ja treileri, mis on seega viies. Treiler sisaldab stseene nii vanadest treileritest, kui ka uut videomaterjali:


Parema kvaliteediga on sul treilerit võimalik näha GameSpot'ist.

Peale selle on GTAGaming.com oma portaali postitanud nii tava- kui ka eriväljaande PS3-e ja Xbox 360-e versiooni kaanepildid:


Lisaks saime The GTA Place'i kaudu teada, et Xbox Live Marketplace'i on ilmunud uus GTA IV-ja kujundusteema:IGN'i arvustus + GTA4-ja Edinburgh'i reklaamjoonistus | 26.04.2008 - 13:32

IGN on lõpuks avaldanud ka oma arvustuse Grand Theft Auto IV-jast, andes mängule igas kategoorias punktideks 10/10-st. Arvustusega oli kaasas ka 20 uut pilti ning esimene gameplay ja multiplayeri materjale sisaldav video:


Kõik 20 uut pilti võid sa leida meie pildigaleriist.


Artiklit on sul võimalik lugeda siit.

Peale selle on gta4.net'i ilmunud pilt Rockstar North'i Edinburgh'i büroost nurga taga asuvast GTA IV-ja reklaamjoonistusest:Videoklipp Niko'st + peamiste GTA IV-ja fännilehtede veebihaldurite külaskäik NY'i | 25.04.2008 - 21:17

GTA IV-ja ametlikule veebilehele on ilmunud videoklipp Niko Bellic'ust:


Lisaks on mitmed peamised GTA IV-ja fännilehed postitanud uued uudised oma külaskäigust New Yorki. Fännilehed, mille veebihaldurid külastasid NY'i, olid järgnevad:
GameSpy: We Heart Liberty City | 25.04.2008 - 16:31

GameSpy on äsja postitanud uue kaheleheküljelise artikli mängust, millega olid kaasas ka 5 uut pilti:


Vajuta siia, et lugeda artiklit.


Veel uusi eelvaateid ja pilte | 25.04.2008 - 13:32

Viimasel ajal on ilmunud palju uusi artikleid Grand Theft Auto IV-jast:
 • PlayStation World Magazine on kirjutanud kümne leheküljelise arvustuse GTA IV-jast, hinnates mängu 10 punktiga 10-st.
 • 1UP.com on postitanud uue intervjuu GTA IV-ja tehnilistest aspektidest, mille võib leida siit. Artikkel sisaldas ka kaheksat uut pilti, mis võib leida piltide lingi alt.
 • GameSpot.com on avaldanud uue küsimuste ja vastustega artikli GTA IV-ja relvade, varjumise ja võitlussüsteemide kohta, mille võib leida siit. Nad lisasid koos uue artikliga oma GTA IV-ja pildigaleriisse ka 18 uut pilti, mis sa võid leida meie lehe piltide lingi alt.
 • Lõpetuseks on ka IGN.com postitanud uue artikli pealkirjaga "How to Talk Dirty and Influence People", mille võib leida siit.

Need ja ülejäänud 400 pilti võid sa leida meie pildigaleriist.

Peale selle on Amazon.com postitanud nii PS3-e kui ka Xbox 360-e versiooni GTA IV-ja eriväljaannete ümbriskarpide pildid:


Täpsemat infot eriväljaande lisade kohta võid sa leida vajutades siia.


Foorum taas avatud | 24.04.2008 - 19:57

Vahepeal seoses uuele serveripaketile üleminekuga ajutiselt suletud foorum on nüüd taas avatud.


Uued intervjuud ja pildid ning infot mängu muusikast | 24.04.2008 - 18:34

Internetti on ilmunud uued intervjuud IGN'ilt ja 1UP.com'ilt, millega olid kaasas ka 24 uut pilti:


Peale selle on nüüd võimalik läbi Amazon.com'i kuulata näidiseid Grand Theft Auto IV-ja muusikast, mille lugude nimekiri on järgnev:
 • Soviet Connection (Theme from GTA IV) - Michael Hunter
 • Dirty New Yorker - Mobb Deep Featuring Havoc & Prodigy from H.N.I.C. Part 2 Sessions
 • No Sex For Ben - The Rapture
 • No Fraid A - Munger
 • Where's My Money - Busta Rhymes
 • I Want You - C.J.
 • Rocky Mountain Way - Joe Walsh
 • Stand Up Jamrock - Bob Marley & The Wailers and Damian Marley
 • Liberty City: The Invasion - Seryoga
 • Vagabond - Greenskeepers
 • On A Journey - Electrik Funk
 • Nickname - Qadir
 • Holy Thursday - David Axelrod
 • War Is Necessary - Nas
 • Zombie - Fela Kuti
 • 5:23 (Maiden Voyage) - Global Communication
Albumi lingid:
Grand Theft Auto IV-ja muusika
Grand Theft Auto IV-ja muusika (Retroactive)
Liberty City Invasion


Uus lehe kujundus, uued artiklid ja pildid ning gameplay videod | 23.04.2008 - 22:44

Nagu näha võite, olen ma seoses uuele serveripaketile üleminekuga lehele valmis teinud ka uue kujunduse. Kuigi foorum on ajutiselt veel maas, üritan ma ta siiski kas tänase õhtu või homse päeva jooksul tagasi üles saada.

Peale selle uuendan ma iga nädala alguses (va. järgmine nädal, kus teen seda 29. aprillil) ka meie küsitlust, niiet kui sa ei ole veel küsitlusest osa võtnud (mille võid leida paremalt), tee seda kindlasti.

Erinevatesse mänguportaalidesse on viimasel ajal ilmunud igasugu uusi artikleid, milleks on IGN'i multiplyeri eelvaade, 1UP'i itervjuu Sam Houser-iga ja GameSpot'i animatsiooni artikkel mängust, kus oli kaasas ka kümme uut pilti:


Kõik uued pildid võid sa leida meie pildigaleriist.

Läbi meie arutelu sain ma teada, et internetti on ilmunud erinevad videod GTA IV-ja gameplay'st, mis enamus on üleval Dailymotion'is, kuid ühe video aadress mis postitati meie arutellu, oli pärit ka GameTrailers.com'ist.


Xbox World 360-e arvustus | 22.04.2008 - 23:29

Briti ajakirja Xbox World 360-e uusim number ilmus täna koos järjekordse positiivse arvustusega GTA IV-jast, kus mängule anti hindeks 98% 100-st.
Info meie lehe ja GTA IV-ja eriväljaande kohta | 22.04.2008 - 22:24

Kahjuks pean ma teatama, et seoses meie lehe domeeni praeguse paketi varsti täis saava andmeedastusmahu tõttu pean ma üle kolima uuele tasulisele paketile, mis võib aega võtta 24-48 tundi (nagu mulle saadetud kirjas kirjutati), kuid minu praeguste arvutuste kohaselt peaks leht maha minema homse päeva (hommik/lõuna) jooksul ning loodetavasti sama päeva õhtupoolikuks saame ka domeeni tagasi kätte, kuid hetkel ei ole ma selles veel kindel.

Seoses sellega sulgen ma tänase õhtu jooksul (seniks kuni lehe uue paketiga tagasi üles saab) ka foorumi, et kellegi postitused kaotsi ei läheks.

Paljud teist võivad praegu arvatavasti mõelda, et oe, jälle läheb leht maha, kuid seekord ma olen üpris kindel et leht ei ole maas rohkem kui 2 päeva (mis peaks ka maksimum olema) ning üleüldse peaks ennem mängu ilmumist selline maasolek olema parem lahendus, kui see, et ta iga kuu lõpust nädal aega andmeedastusmahu täis saamise tõttu maas on.

Kui rääkida nüüd õigetest uudistest, siis GTAGaming.com'i on ilmunud Austraalia jaepoe pildid mängust:


Mäng, CD muusikaga, kunstiraamat, võtmehoidja ja kott on kõik väga tihedalt mahutatud metallkarpi, mis on omakorda pandud veel papist karbi sisse.


Uus GTA IV-ja seinamaal LA's | 22.04.2008 - 15:26

R* on kulutanud viimasel ajal palju raha GTA IV-ja reklaamimiseks erinevatel viisidel. Uued mängu reklaamivad seinamaalid on ilmunud ka Los Angeles'e kesklinna:


GTAGaming.com on koostanud ka eraldi lehe, kus nad on välja toonud erinevad kohad, kus on mängu reklaamitud, mille võid sa leida siit.


12 uut pilti + intervjuu | 22.04.2008 - 01:53

IGN on avaldanud uue intervjuu Aaron Garbut'iga, kes on Rockstar North'i kunstiline juht. Samuti olid artikliga kaasas ka kaksteist uut pilti:Viis uut pilti ja OXM'i arvustus | 22.04.2008 - 00:31

1up.com uuendas äsja oma GTA IV-ja pildigaleriid viie uue pildi võrra:


GTAGaming.com'i on ilmunud lühike kokkuvõte uusimast USA Official Xbox Magazine'i GTA IV-ja arvustusest, mis andis mängule hindeks 9.5 punkti 10'st oma "imelise keskkonna", "sügava multiplayeri" ja üle 90-e tavamängija missiooni eest. Nad lisasid, et multiplayer sisaldab 'Party Mode'i, kus sul on võimalik sõprade keskel vahetada mängutüüpe, ilma et peaks mängu lõpetama.

Nad ütlesid veel, et sul on võimalik võrgusiseselt edeneda läbi üheteistkümne erineva taseme ning et multiplayeri vältel on võimalik helistada teisele meeskonnale mängusisese mobiiltelefoni kaudu. Ajakirja arust on mängu ainukeseks probleemiks see, et seal on liiga palju "filler missioone", mis ei arenda mängu stoorit üldse.


Uued artiklid ja muu sellega seonduv | 21.04.2008 - 23:14

Eurogamer'isse on ilmunud uus intervjuu Rockstar North'i kunstilise juhi, Aaron Garbut'iga, mille võib leida vajutades siia. Artikkel sisaldas ka kolme uut pilti ja ühte joonistust:


Lisaks sellele on ka Briti filmiajakiri Empire kirjutanud arvustuse GTA IV-jast ning nagu nende veebilehelt näha võib, on nad mängule hindeks andnud viis tähte viiest.

Peale eelnimetatud artiklite on ametliku GTA IV-ja veebilehe Weazel News'i veebiosa uuendatud uue looga, mille võib leida siit.


PS3'e arvustus ja muud | 21.04.2008 - 14:47

Prantsusmaa ajakiri PS3 avaldas oma uusimas numbris uue arvustuse GTA IV-jast:
 • L2 ja R2 nupud PS3-e versioonil (arvatavasti LT ja RT Xbox 360-el) on kasutusel pidurdamiseks ja tagurdamiseks.
 • Maa-alune metroosüsteem on kasutusvõimalik.
 • Relvi on võimalik osta ka poest.
 • Packie (Patrick McReary) on iirlane.
 • Ostes riideid, ei pea Niko nende proovimiseks minema paariks sekundiks tagasi riideruumi, nagu see oli SA-s, kuna nüüd on võimalik uut välimust näha kohe pärast riiete valimist.
 • Pay 'n' Spray on GTA IV-jas kasutusel ainult autode värvimiseks, mitte aga tagaotsitavuse kaotamiseks.
 • Artiklis kirjutati ka, et üks missioon sisaldab panga röövimist, mille tagajärjel tuleb Nikol maa-aluse metroosüsteemiga põgeneda.
 • Prantsusmaa PS3 ajakiri iseloomustas lõppkokkuvõttes mängu sõnadega "Best game ever made", mis oleks siis eesti keeles "Parim mäng, mis eales loodud" ning nende poolt antud punktid olid 20/20.
Teiste uudiste seas on GameTrailers'i kasutaja Dragnet valmis teinud analüüsiva video hiljutisest GTA4-ja reklaamvideost, mida võib näha siit.

Peale selle teatasid mõni aeg tagasi erinevad ajakirjad, et mööda Liberty City tänavaid kõndides on Nikol võimalik muusikat kuulata läbi mängus oleva mobiiltelefoni. Kahjuks on EGM nüüd teatanud, et seda uuenduslikku lisavõimalust ei ole mängu lõplikku versiooni lisatud. Selle kohta käiva uudise võid sa leida GTAGaming.com'ist.

Lisaks eelnevale on Dan Housher andnud intervjuu Variety.com'ile, mille võib leida vajutades siia.


Games Aktuell'i arvustus | 19.04.2008 - 19:47

Saksamaa ajakiri Games Aktuell on avaldanud uue GTA IV-ja arvustuse:
 • Graafika: 9/10
  Linna hiiglaslik suurus paneb unustama mõningaid graafilisi puudujääke.
 • Heli: 10/10
  Parim GTA muusika eales ning arvatavasti kõige mõjuvam joon mängus.
 • Juhtmisseadmed: 8/10
  Natuke kaugel täiuslikkusest, kuid suur samm võrreldes eelnevate GTA osadega.
 • Multiplayer: 9/10
  Suurepärane idee ja uuenduslik integratsioon tavamängija režiimiga.
 • Gameplay: 10/10
  Nad ei saanud seda hinnata ju punktidega 11/10...
 • Järeldus:
  GTA4 on vaieldamatult parim actionmäng, mis seni loodud.
See arvustus põhines kahjuks varasemal eelvaadete seansil ning seetõttu ei ole see kirjutatud lõpliku mänguversiooni järgi.


GamesRadar'i GTA IV-ja audio küsimused ja vastused | 19.04.2008 - 11:27

GamesRadar avaldas hiljuti intervjuu kolme Rockstar'i helimeeskonna liikmega, kelleks olid Matthew Smith, Craig Conner ja Will Morton. Alljärgnevalt võib leida artiklis ilmunud tähtsamad detailid:
 • Helid tunduvad summutatud - tunnelist 100 meetri kauguselt tulev autosignaal kõlab väga erinevalt sellega, mis tuleb otse sinu kõrvalt.
 • Mängus on kuskil 4500 üksikut heliefekti (sfx'i), mis on kombineeritud umbkaudu 19 000-sse erinevasse kombinatsiooni.
 • Üksik kuulilask sisaldab tavaliselt kuskil 10-t üksikut helikomponenti.
 • Mängus on üle 740-e unikaalse hääle ning üle 80 000-e dialoogide üksikrea, millest üle 7000-e kuuluvad Nikole.
Intervjuuga olid kaasas ka 8 uut pilti:


GamesRadar'i artiklit on sul võimalik lugeda, vajutades siia.


Paar uut detaili Lazlow'lt + 4 uut pilti | 18.04.2008 - 23:13

Grand Theft Auto seeriate raadiokuulsus Lazlow avaldas tänahommikuses Opie and Anthony Show's paar uut detaili mängust:
 • Mängus on üle 100 raadioreklaami.
 • Xbox 360-e allalaetav lisapakett sisaldab uusi missioone, tegelasi ja komöödiat.
 • Niko saab kasutada mängusiseseid veebilehti, et minna mängus olevate inimestega kohtingutele.
 • Kui Nikot tulistatakse jalga, hakkab ta jalast verd jooksma ning ta hakkab ka lonkama.
 • Vähemalt 20 missiooni on pühendatud õpetustele.
Raadiosaadet on sul võimalik kuulata YouTube'ist: 1.osa, 2.osa.

Internetti on ilmunud ka 4 uut pilti:
Rockstar Games Social Club'i registreerimine alanud | 18.04.2008 - 20:13

Alates nüüdsest saab eelregistreerida ennast Rockstar Social Club'i liikmeks, kuna eelnimetatud veebileht alustas täna oma tegutsemist.

Rohkem infot Rockstar Games Social Club'i kohta võid sa leida ühest järgnevast GTA portaalist: GTA4.net, GTA4.tv, GTAGaming.com või TheGTAPlace.com.


4 hiljutisest reklaamvideost pärit pilti | 17.04.2008 - 19:54

Rockstar saatis äsja välja neli pilti hiljutisest Xbox 360-e Grand Theft Auto IV-ja reklaamvideost:
GTAInside.com'i eksklusiivne pilt | 17.04.2008 - 19:37

Paar päeva tagasi postitasin ma lehele uued Rockstar'i poolt välja saadetud GTA IV-ja eksklusiivsed pildid, millest GTAInside.com'i oma jäi meie lehele lisamata:Uus GTA IV-ja reklaamvideo | 16.04.2008 - 21:36

Meie lehe arutellu postitati varem tänase päeva jooksul link uuele GTA4-ja Iiri reklaamvideole.

Uuendus (17.04.2008 - 15:51): Internetti on ilmunud ka pikendatud versioon Inglismaa ja Iirimaa GTA IV-ja videoreklaamist. Uuest versioonist võib leida 30 sekundit rohkem mängu videomaterjali:Uus arvustus Inglismaa OPM'ist | 16.04.2008 - 18:39

Teine GTA IV-ja arvustus, mis ilmus seekord Inglismaa ajakirjas Official PlayStation Magazine'is, andis järjekordselt mängule tulemuseks oma head 10 punkti kümnest.
 • Üheks põhjuseks, miks Niko läks Liberty City'sse, oli kätte saada mees, kes pettis tema vana armeeüksust.
 • Autod ei võta enam tuld vähimast provokatsioonist.
 • Stoori käigus tuleb sul mitmetel kordadel otsustada, kas olulised tegelased elavad või surevad.
 • Komöödiaklubid sisaldavad päris koomikuid.
 • Michelle on esimene tüdruk, kellega Niko käima hakkab.
 • Dmitri Rascalov on Mikhail Faustin'i parem käsi.
 • Teised kasutusvõimalused mobiiliga missioonide ajal sisaldavad näiteks helistamist sihtmärgile, et too tuleks aknale ja ühtlasi ka Niko snaipri sihikule.
 • Mängus on olemas muuseum, mille nimeks on Libertonian museum, kust võib leida ka näiteks dinosauruste fossiile. Taoline keskkond on loodud just tulevahetuse jaoks, niiet seal on palju mille taha varjuda.
 • Ajakirjas ilmus ka nimekiri Liberty City raadiojaamadest:
  • WKTT - We Know The Truth (right wing talk radio)
  • San Juan Sounds (latin)
  • Integrity 2.0 (speech, hosted by Lazlow)
  • Liberty City Hardcore (punk/hardcore)
  • Liberty Rock Radio 97.8 (classic rock)
  • The Vibe 98.8 (soul/R'n'B)
  • PLR - Public Liberty Radio (call-in speech)
  • The Classics 104.1 (old-skool hip-hop)
  • Jazz Nation Radio 108.5 (jazz)
  • Vladivostok FM (eastern european)
  • Radio Broker (alt rock)
  • Tuff Gong Radio (reggae/dub)
  • Electro Choc (dance)
  • Massive B Soundsystem 96.9 (dance hall)
  • IF99 - International Funk (funk)
  • The Beat 102.7 (contemporary hip-hop)
  • K109 The Studio (disco)
  • Fusion FM
  • The Journey (ambient/chillout)
Teemaalased lingid:
gta4.net


JeuxVideo ajakirja uued pildid | 15.04.2008 - 23:46

Prantsuse ajakirja JeuxVideo uusimas numbris ilmusid kolm uut pilti mängust:Uued eksklusiivsed pildid | 15.04.2008 - 22:03

Rockstar on saatnud erinevatele mänguportaalidele laiali uued eksklusiivsed pildid GTA IV-jast, mille seast võib leida nii multiplayeri, kui ka kõrgkvaliteetseid HUD süsteemi sisaldavaid pilte:


Ülaltoodud pildid pärinevad GTA portaalidest, milleks on GTA4.net, GTA4.tv, GTAGaming.com, TheGTAPlace.com, PlanetGTA, GTASite.net, GTANetwork.it, GTA-Series.com, GrandTheftAuto.fr, GrandTheftAuto4.fr ja GTAGames.nl.


Uus GTA IV-ja hip-hop laul kinnitatud | 15.04.2008 - 16:17

On kinnitatud, et uus hip-hop laul I'm So Fly, mida esitab DJ Green Lantern koos Fabolous'i, Akon'i ja Fat Joe'ga, on üks osa mängu laialdasest muusikavalikust. Lisaks on meile ka veel teada, et DJ Green Lantern'il on GTA IV-jas olemas omaenda raadiosaade. Laulu on sul võimalik kuulata vajutades siia.

Rockstar Social Club'ist rääkides algab sealne etteregistreerimine 17. aprillist, mitte tänasest nagu varasemates uudistes mainitud.


Uus versioon New Yorgi reklaamseinast | 15.04.2008 - 01:21

New Yorgis asuv reklaamsein läheb oma viiendale ja arvatavasti ka viimasele ümbermuutmisele GTA IV-ja reklaami alal:


Arvestades seda, mis on praeguseks juba ära tehtud, peaks uus reklaamjoonistus kujutama Niko vabaõhuseeria (outdoor series) taustapilti:


Eelnevaid versioone New Yorgis asuvast GTA IV-ja reklaamseinast võid sa näha järgnevalt:


Teemaalased lingid:
GTAGaming.com


GTA IV-ja arvustus OXM'ilt | 14.04.2008 - 21:12

Official Xbox Magazine on esimene GTA IV-ja arvustuse kirjutanud ajakiri, kes andis mängule lõplikuks tulemuseks 10 punkti kümnest:

Üldine arvamus OXM'ilt on järgnev:
 • Hämmastavalt realistlik maailm.
 • Rabav detailideni läbi mõeldud tegevus.
 • Siiralt kaasahaarav stoori.
 • Üüratult meelelahutuslik multiplayer.
 • Tohutu igas suhtes.
Arvustusest võis leida ka mõned uued detailid mängust:
 • Taksosõidu edasilükkamine läheb rohkem maksma, kui sõidu nautimine.
 • The Statue of Happiness hoiab käes kohvitassi, mitte Sprunki- ega õllepurki.
 • Mõningad kuulsad hääleandjad mängivad mängus iseennast.
 • Samamoodi nagu Crackdown'is, teevad ka GTA IV-ja varjatud pakid neile lähenedes vaikset häält, et neid kergem leida oleks.
 • Mõnikord saadetakse sinu mängusisesesse e-maili ka rämpsposti.
 • Leekidest läbi sõitmine paneb sõiduki rehvid põlema, mis põhjustab nende kulumist ja lõhkemist natukese aja pärast.
 • Mängus on olemas ka GTA3-e missioonile "Dead Skunk in the Trunk" sarnane missioon, kuid seekord on pakiruumis kaks laipa ning kui sa sõidad kuhugi vastu ja see avaneb, tuleb sul tulla kiiresti autost välja ja see sulgeda ennem, kui jalakäijad seda tähele panevad.
 • Mängu alguses kätte saadud mobiiltelefon on vana ja juba varem kantud mudel, mis on võimeline ainult helistamiseks ja sõnumite saatmiseks. Täisfunktsionaalsed mudelid muutuvad saadavaks stoori edenemise käigus.
 • Allalaetav sisu sisaldab vähemalt 10-t tundi mängu.
Artiklis ilmusid ka uued pildid, millest mõned neist kajastasid ka HUD süsteemi:


Peale selle avatakse homme Rockstar Games Social Club, mille kohta võib täpsemalt lugeda siit.


Ametliku veebilehe uuendused | 12.04.2008 - 01:13

GTA IV-ja ametlikku veebilehte on äsja ulatuslikult uuendatud järgnevate uuendustega:
Uuendatud ametlikule lehele on lisandunud ka hulgaliselt uusi pilte, millest mõned on järgnevad:


Need ja ka ülejäänud ametlikul lehel ilmunud uued pildid võid sa leida meie pildigaleriist.

Teemaalased lingid:
GTA IV-ja ametlik veebileht


Pildid ajakirjast ShortList | 11.04.2008 - 18:23

Sel nädalal ilmunud ShortList ajakirjast võis leida artikli GTA IV-jast, mis sisaldas viit uut pilti ja infot Electro-Choc raadiojaama kohta:

Tsitaat GTAForums.com'ist: "ShortList can exclusively reveal that the cars of GTA IV blare out our new favourite radio station 'ELECTRO-CHOC', which spins the likes of LCD Soundsystem and Simian Mobile Disco."
Kahjuks on viiest pildist ainult üks hetkel saadaval kõrge kvaliteediga:


Ülejäänud madalakvaliteetsed pildid võid sa leida järgnevalt:


Teemaalased lingid:
GTAGaming.com
GTAForums.com


Uus joonistus | 11.04.2008 - 00:50

Uusim number Ungari ajakirjast "PC Guru" sisaldas uut GTA IV-ja joonistust:


Teemaalased lingid:
GTAGaming.com


Märkamatuks jäänud eksklusiivne pilt | 09.04.2008 - 21:41

Tänu arutellu postitatud postitusele leidsin minagi üles ühe seni märkamatuks jäänud varem Rockstar'i poolt välja saadetud eksklusiivse pildi, mis pärineb seekord siis GTAinside.com'ist:


Lisaks sellele soovitan ma sul kindlasti ühineda ka meie foorumiga, juhul kui sa seda veel muidugi teinud ei ole.


Mänguportaalide multiplayeri eelvaated ning DJ Karl'i joonistus | 08.04.2008 - 20:40

Mitmed mänguportaalid on postitanud oma uued GTA4-ja multiplayeri eelvaated, mille lingid võib leida järgnevalt:
Eelmistes uudistes mainitud mänguportaalide eelvaadetes ilmuma pidanud uued pildid võib leida eelmisest uudisest, kuna need ilmusid internetti juba varem.

Peale selle on internetti ilmunud ka uus joonistus, millel kujutatakse DJ Karl'i (Karl Lagerfeld'i), kes on raadiojaama K109 The Studio raadiojuht. Lühikese artikli Lagerfeld'ist ja tema seotusest mänguga võib leida Style.com'ist.


Kõik joonistused võid sa leida meie joonistuste lingi alt.


Uued GTA IV-ja multiplayeri pildid | 08.04.2008 - 16:12

12 uut GTA IV-ja multiplayeri pilti on ilmunud Prantsuse veebilehele GameKult.com'i:


Teemaalased lingid:
GTAForums.com


GTA IV-ja sms-mäng, PS3-e GTA IV-ja eriväljaanne ja uued eelvaated homme tulekul | 07.04.2008 - 22:00

Alustuseks võiks öelda, et DigitalA koostöös Andrico'ga korraldab GTA IV-ja SMS-mängu, kus loositakse välja PS3-e või Xbox 360-e versioon mängust (vastavalt võitja soovile).

Loosimisest saab osa võtta, saates küsimuse õige vastus numbrile 13011 kujul: OSALE DIGITALA vastusevariant.

Küsimus ise on siis järgnev: Millises GTA osas oli esmakordselt võimalik autoga sõites kuulata raadiot?

Vastusevariandid:
a) GTA 1
b) GTA 2
c) GTA III


Peale selle avaldas Rootsi jaemüüja Webhallen täna esimese pildi PlayStation 3-e GTA IV-ja eriväljaandest, mis sisaldab standardset 40GB'ist PlayStation 3-e versiooni koos mängu endaga. Eriväljaanne konsoolist ilmub pragustel andmetel Euroopas, samalajal mängu ilmumisega. Sellise konsooli hinnaks on 4499 rootsi krooni, mille kohta võib täpsemat infot leida GTAGaming'ust, või Webhallen'ist.

Homme, praeguste andmete kohaselt kell 20.00 õhtul ilmuvad erinevates mänguportaalides (näiteks GamesRadar'is, Kikizo's, IGN'is ja mujal taolistes kohtades) uued eelvaated GTA IV-ja multiplayerist. Artiklid peaksid sisaldama ka uusi pilte.

Lisaks on thegtaplace.com'is ilmunud kokkuvõte computerandvideogames.com'i artiklist, milles ei leidu küll eriti uusi detaile, kuid sellegipoolest soovitaksin ma teil selle kokkuvõtte läbi lugeda.


Veel uusi pilte | 05.04.2008 - 11:44

GamePro mai number sisaldas oma multiplayeri eelvaates (milles ei olnud uut informatsiooni) kolme uut pilti:


Peale selle varuge lehele tulles natuke kannatust, kuna netpoint (meie hostingupakkuja) on lehele tulles pannud üles väikese reklaamlehe (mida meil ei ole võimalik ära võtta), mis suunab paari sekundi pärast edasi õigele lehele.


Esimene GTA IV-ja stoori lõpuni läbinud ajakirjanik | 04.04.2008 - 18:37

Games Radar'is on ilmunud intervjuu Xbox World 360 Magazine'i asetoimetaja Rob Taylor'iga, kes on esimene GTA IV-ja stoori lõpuni läbinud ajakirjanik. Tema GTA IV-ja kogemustest võid sa lugeda gamesradar.com'ist. Muuseas on intervjuus kirjutatud ka sellest, palju kulub tegelikult GTA IV-ja läbimiseks - niiet kui see sind huvitab, loe artiklit.


Uued pildid EGM'ist | 03.04.2008 - 23:27

Uusim number Electronic Gaming Monthly'st sisaldas oma multiplayeri eelvaates kolme uut pilti:Uued eelvaated ja artiklid | 03.04.2008 - 10:23

Uusim number Official PlayStation Magazine'ist sisaldas uut eelvaadet GTA IV-ja multiplayerist, milles ei olnud küll uut informatsiooni, kuid gtagaming.com tõstis artiklist esile järgneva tsitaadi:

Across half a dozen different engagements we saw, countless explosions, well over a hundred bodies hit the tarmac, and a police chopper get cut completely in half in midair by our own helicopter's furious blades.
Eelvaade sisaldas ka kolme uut pilti:


Peale selle on samuti 1UP'is kui ka Kotaku's ilmunud uued artiklid GTA IV-jast.


GameStop'i ettetellimise videoreklaam | 02.04.2008 - 09:15

Minutipikkune video, eesotsas Liberty City tippkuulsuse Jeremy St. Ives'iga, on loodud Rockstar'i ja GameStop'i ühiste jõududega, mille eesmärgiks on reklaamida mängu ettetellimist GameStop'ist:


Infot ettetellimise kohta võid sa leida ka meie lehelt, vajutades siia.

Kindlasti vaata veelkord üle ka eelmine uudis, kuna peale esialgsete eksklusiivsete piltide on sinna juurde tekkinud veel 6 uut pilti.


Uued eksklusiivsed pildid Rockstar'ilt | 01.04.2008 - 20:17

Rockstar on täna saatnud erinevatele GTA portaalidele, milleks on meile praegu teadaolevalt gta4.net, PlanetGTA, GTA4.TV ja GTAGaming, välja järjekordsed eksklusiivsed pildid GTA IV-jast:

Uuendus (01.04.2008 - 21:00): Rockstar on saatnud ühe eksklusiivse pildi ka thegtaplace.com'i:

Uuendus (01.04.2008 - 23:25): Eksklusiivsed pildid on saadetud ka GTA-Series.com'i ja GTASite.pl'i:

Uuendus (02.04.2008 - 09:15): Pildid on saanud ka GrandTheftAuto4.fr, GTANetwork.it ja GTA4.fr:


Need ja kokku peaaegu 250 ülejäänud pilti võid sa leida meie pildigaleriist.


IGN'i intervjuu teine osa + uued pildid | 01.04.2008 - 16:05

IGN on internetti lisanud ka teise osa oma intrevjuust Dan Housheri ja Aaron Garbutiga, mille pealkirjaks on sel korral "Pushing the Limits". Nad on samuti uuendanud ka oma pildigaleriid:


Peale selle on ka 1UP postitanud uue artikli nende külaskäigust Rockstar North'i Edinburghi kontoritesse, mille võib leida siit.


Aktiivsed uudised:
mai 2008

Uudiste arhiivid:
(2008)
jaanuar | veebruar | märts | aprill

(2007)
aprill | mai | juuni | juuli | august | september | oktoober | november | detsember

Suvaline pilt Bännerid Tellimine Bännerid