Grand Theft Auto IV on ilmunud!

GTA IV ilmus 29. aprillil 2008 PS3-le ja Xbox 360-le.

Mäng ilmub PC-le Põhja-Ameerikas 18. ja Euroopas 21. novembril.
GTAveeb


Uued eelvaated ning ka mõned pildid | 26.07.2007

Mänguportaalide eelvaated

Demo, mida näidati oli pärit Xbox 360-e versioonilt. PlayStation 3-e versioon on veel "nädal või kaks taga", kuulates Rockstari. Näidatu on 5 nädalat vana ning seda on märgatavalt täiustatud võrreldes viimase demoga.

Star Junctionil (GTA IV-ja vastand Times Square-ile), teatris nimega "Thespian Theatre" on teatrietendus nimega "T.S Pirate". Lisaks on seal veel kaamerapood nimega "Liberty Cameras" ning teel Rotterdammi (kus asub ka Little Jacob) käisid nad läbi kokteilibaarist nimega "Bahama Mamas".

Little Jacob on Dukes-ist pärit jamaica relvade diiler. Pakkumises olnud relvad olid 100 dollarit tükk.

Iga tänava nime sellele sisendes näitatakse all paremas nurgas. Demos läbis Niko järgnevaid alu: Presidents City, Chinatown, Lancet, Hatton Gardens, Middle Park East, Lancaster, Ruby Street, Cod Row, Denver Avenue, Exeter Avenue, Northwood, East Holland, Silicon Street, Quartz Street, The Triangle, Easton, Diamond Street ning Calcium Street.

Pärast takso peatamist tuleb sul vajutada Y, et saada sisse (muidugi ei ole nupud veel täitsa paigas). Sul on võimalus istuda tagaistmele ning nautida sõitu, kasutada "sõidu edasilükkamise" valikuvõimalust, või maksta topelthinda, et liikuda kaks korda kiiremini. Takso sees sa saad näha ning rääkida juhiga. Kaamera vaade muutub iga viie sekundi järel (erinevate kaameranurkade kohta leiad rohkemat infot siit).

TW@ Café on asukohaga Algonquin-is Middle Park-ist (Central Park-ist) lõunas. Niko saadab vale cv sisukokkuvõtte Goldberg, Ligner & Shyster-i veebilehel McReary palvel. Intervjuu jaoks peab ta minema aadressile 44 Emerty Street, The Exchange, Algonquin (täpsemat infot leiad siit). Võibolla paljud teavad seda, kuid teataksin sellegipoolest, et ka GTA III-es, Statuton Islandis, Belleville Park-i ning Bedford Point-i ülemineku kohapeal on samuti olemas internetikohvik nimega TW@ Cafe (GTA III-e kohviku pilti võite näha alljärgnevalt).


Pilt on pärit GTA III-est ning selle peal on näha TW@ Cafe-d.
Vajutage pildile, et seda suurendada.

Mängus on kollane värvikoonus, esindades objektiivi mis vallandab lahti seisustseeni kui sa kõnnid sinna sisse.

Francis McReary kannab musta ülikonda ning lipsu, omades vuntse ning blonde juukseid (dialoogi McReary-ga võib leida siit. Persoon, kes ðantaaþeerib McReary-t viibib asukohaga Union Drive East-il. McReary annab Niko-le väljapressija telefoninumbri, et Niko saaks talle helistada ning välja selgitada, kes on selle taga. Võrguelemendi nimi on "Whiz". Must comet läheb selle missiooni ajal käiku.

Tavaline kaamera vaatenurk on kergelt kalduvusega juhipoolsele küljele. Kuigi ka erinevad vaatenurgad on saadaval. Sa saad kaamerat liigutada, kuid kui sa teda ei puutu, jääb see rohkem keskmisele positsioonile, kalduvusega juhipoolsele küljele.

Käesoleval hetkel on suurim tagaotsitavuse number 6 (sama mis eelnevates GTA osades).

Autos on samuti olemas GPS-i süsteem ning soovituslik marsruut ilmub radarile kollasena all paremas nurgas.

Sa saad sihtida automaatselt ning samuti ka käsitsi. Niko saab varjuda peaaegu kõige taha ning samuti ka politsei.

Samuti on ka avaldatud, et Goldberg-i (hämara advokaadi) eesnimi on Tom.

Tänud gta4.net-ile, kes tegi eelvaadetest kokkuvõtted.

Playstation Magazine USA

Õhuke roheline ring ümber mini-kaardi tähistab sinu elusid (ning arvatavasti võib teine ring olla armori jaoks).

Füüsiliselt ei ole Liberty City nii suur, kui San Andreas. See katab ligikaudu 3/4 tervest San Andreas-e alast.

Tarkvara rike või uuenduslik arendus? Viimase mängutüki ajal, mida PSM nägi, suri Niko politseikopteri tagajärjel, kui viimane maandus talle pea peale.

Playstationi ajakiri kinnitab tavalist kaamera vaatenurka. Sinu vaade ei ole enam kinni hõljudes auto peal. Kui sa lähed auto peale, liigub kaamera alla vasakule, järgnedes maantee keskmisele osale.


Väike näidis HUD-i süsteemist.
Pilt on saadud portaalist gta4.net, kus see on omakorda tehtud GTA: SA põhjal.

Uued pildid ja joonistused

Siin on siis mõned uued pildid:


Siin on näha ühte uut joonistust:GTA IV eelvaade uusimast Games Aktuell-ist | 21.07.2007

Tüdruku nimi, keda võib näha joonistuselt on Lola.

Taksod mängivad Liberty City-s väga tähtsat rolli - ainult ühe nupuvajutusega saab Niko kohe sõita punktist "A" punkti "B".

Lisaks sellele täidavad taksojuhid ka mõningaid Niko soove. Näiteks kui ta on näljane viib takso ta lähima kiirtoidu restoranini. Kui Niko on vigastatud, viib juht sind haiglasse - erinevad kohad on niimoodi kiiresti kättesaadavad.

Taksoga ei saa sõita ainult siis, kui politsei ajab sind taga.

On märgitud, et politsei ilmub kaardile punktina (samalajal otsides sind).

Ülevaade (demo), mida Games Aktuellile tutvustati kestis 45 minutit ning seda mängiti kokku kaks korda.

Sarnaselt Saints Row-le, kuvab sinu radar kollast joont, juhatades sind sinu asukohta.

Laias laastus võtab Nikol auto varastamine aega 3 sekundit.

Sihtmärgi süsteemi on täiustatud ning seal on erinevad tabamusalad.

Niko kasutab oma mobiili ning interneti pidevalt.

Toimetajad teatasid, et nad nägid sõidukeid kaasaarvatult ka Ferrarit, Porsche Carrerat (Comet-it), Volkswagen Jettat, BMW-sid, Mustange, SUV-e, kättetoimetamise sõidukeid ning prügiautosid.

Rockstar demonstreeris Games Aktuell-ile mängu 60" plasma televiisoril, millel ei olnud täis kõvaketta võimet - "kuigi sellel ei ole vahet, sest kõik Rockstari mängud on programmeeritud" ainult "720p-le koos 1280x720 pixeliga" - see on huvitav tsitaat ning paljud inimesed on mõelnud, et kas nad saavad mängu mängida täis 1080i/p resolutsiooniga, kuigi praegu paistab, et võimalik on ainult 720p-ga, või nii see on vähemalt Xbox 360-l. See ei ole teada, kas PS3-e versioonil on võimalus kõrgemale resolutsioonile.


Kokkuvõte uusimast OXM-ist | 19.07.2007

Mõned uued detailid ilmusid uusimas Official Xbox Magazine-i numbris.

Ajakirjast saime me teada, et McReary eesnimi on Francis ning seda, et ta teab kuritegu, mille Niko on sooritanud. Samuti on ka mainitud, et McRearyl on vuntsid, mille põhjal me võime arvata, et ta võib olla tegelane, keda võib näha järgnevas ametlikus joonistuses.

Relvadeks, mida Little Jacob pakub, on teiste seas ka 9mm, pumppüss, SMG ning mikro SMG.

Ennem seda, kui Niko saadab Goldberg, Ligner & Shyster-i veebilehel ära oma cv, näeb OXM põgusalt tema tööajalugu ning kutseoskusi. Seal seisab, et Niko oli "Balkan Peace Force"-is ning, et ta on ujumise, laskmise ja poksimise alal proff (eelvaate lõpuosas on kirjas, et sul on võimalik ujuda Statue of Happiness-i juurde, või minna sinna paadiga).

Niko varastab musta Comet-i enne, kui ta suundub Humboldt River Viewpoint-i, et tappa seal mees, kes varastas McReary mälupulga.

GTA IV sisaldab piljardi mini-mängu ning ka paljusid teisi mini-mänge.

Ei kumbgi, ehk siis 9/11 terrorirünnak, ega Ground Zero-t ei ole mingil moel mängu lisatud.

Goldberg, Ligner & Shyster-i administraator, kes helistab Niko-le, et teda informeerida intervjuu asjus kutsutakse Karen-iks.


Mõningad head eelvaated on jälle tulekul | 17.07.2007

GTAreactor.de teatas, et "Games Aktuell"-i augusti number sisaldab uut ning eksklusiivset eelvaadet Grand Theft Auto IV-st koos 20 pildi ning eksklusiivse videoga (väga ebatõenäoline, et see on mängu filmimaterjal). Me loodame väga, et see eelvaade omab samapalju uut informatsiooni, nagu PLAY või GamesTM-i omagi.

Lisaks sellele teatas täna SPOnG, et nad on töötlenud põhjaliku eelvaate Rockstar-i NY-i peakorteris. Ning kahjuks ei saa nad meile informatsiooni sellest eelvaatest anda ennem, kui äkki "natuke hiljem, järgmisel kuul". Arvatavasti võib samal ajal oodata ka uusi eelvaateid GameSpot-ist, IGN-ist ning Kikizo-st.


WKTT juturaadio ehk "We know the truth!" | 13.07.2007

Me saime just teada, et Rockstar on ilmutanud uue GTA IV-ja teemaga seotud lehe, mis asub aadressil WKTTRadio.com. Seal lehel on olemas number, kuhu saab helistada, omades enda arvamust Liberty City-st, mida võib äkki hiljem kuulata mängus olevast raadiost. Eelkõige on helistamine mõeldud siis ikkagi nendele, kes oskavad inglisekeelt ning võib arvata, et Eestist sellele numbrile helistades ei saa seda õiget kohta kättegi.

Vaata lähemalt WKTTRadio.com.
Uued detailid uusimast PLAY numbrist | 12.07.2007

Mõningad uued GTA IV-ja mängu detailid on väljatoodud värskeimas Inglismaa ajakirja PLAY numbris.

McReary, ehk siis tegelane, kellest me saime teada GamesTM ajakirjast, on korrumpeerunud politseinik. Tal on Niko minevikuga seotud "musta pesu". Missiooni nimi, mida nad esitlesid on "Call and Collect", ehk siis eestikeeles "Helista ning Kogu".

Little Jacob, ehk Kariibi relvade diiler on Niko nõo hea sõber. Kui sa ostad temalt relvi (mida hoitakse tema pagasiruumis), siis sa saad kerides neid valida, nagu seda sai teha ka Ammu-Nationis.

Rotterdam Hill (koht, kus Niko oli nõus kohtuma Jacob-iga) asub Alderney-s (vaata täpsemalt asukoha lingi alt).

Niko tapab Goldberg-i (hämara advokaadi), kuna ta omab kellegile teenet.

Rockstar näitas Goldberg-i tapmist kaks korda, kus ta esimene kord kukkus aknast alla ning teine kord lihtsalt vajus põrandale.

Riiete ostmisel tuleb neid riiulilt eraldi valida.

Asukoha määramine, mida sa vajad näiteks mõningate missioonide jaoks, nõuab ettekujutust - mängus ei ole enam noolepeasid, mis sind juhataksid nagu eelnevates GTA osades.

Kui sa oled kord teeninud tagaotsitavuse leveli, hakkab kaart siniste ning punaste ringidega välkuma, kus iga ring esindab politsei jälitamise otsenähtavust. Ringid erinevad suuruses sõltuvalt sinu tagaotsitavuse levelist.

Vaikimisi olev kaamera vaatenurk asub sõiduajal auto vasaku poole läheduses sõiduteest kõrgemal.

Multiplayerile on ligipääs läbi sinu mobiili.

Võitluse tase asub kuskil Resident Evil 4 ning Gears of War vahepeal, võimaldades sul veereda, otsida kaitset ning varjuda.

Erinevatesse kehaosadesse tulistamisel on erinevad tagajärjed (näiteks trepi ülemises otsas oleva turvamehe tulistamine jalga paneb viimase kukkudes trepist alla tulema).

Grand Theft Auto IV-jas tuleb sul arendada erinevate tegelastega suhteid. Näiteks sinu suhe Little Jacob-iga on üles ehitatud telefonikõnedel ning lojaalsusel. Arendades häid suhteid erinevate tegelastega tagab erinevaid autasusid.


Uut infot eksklusiivsest GamesTM-ist | 09.07.2007

Augusti GamesTM-i number annab meile ülemaailmselt eksklusiivse ülevaate Grand Theft Auto IV-st. Alljärgnev on kokkuvõte uutest mängu detailidest:

Mängu demo algab Star Junctionil, milleks on päriselus Times Square. Seal ei ole käesoleval hetkel küll palju jalakäijaid, kuid see on nii arvatavasti põhjusel, et mäng ei ole veel ju täielikult valmis.

Mobiiltelefoni saab kasutada, et saada relvi. GamesTM-i nähtud demos helistab Niko oma partnerile, kel nimeks Little Jacob, kes on Kariibi relvade diiler. Pärast lühikest vestlust Jacob-iga ütleb ta Nikole, et too kohtuks temaga Rotterdam Hill-i vahekäigus, kus ta ostab tema käest relvad.

Niko saab kasutada taksosid, et liikuda ringi (arvatavasti saab ta kasutada mobiili, et tellida taksot). Grand Theft Auto IV-jas on politsei palju valvsam ning vahepeal on ringi liikumiseks parem kasutada taksot, kui varastada kellegi auto. Ning ühtlasi on ka mugavuse pärast mängus olemas reisi-vahelejätmise valikuvõimalus.

Demos teeb Niko kõne "hämarale advokaadile" Goldberg-ile, mis puudutab Goldberg, Ligner & Shyster-it (GLS-i). Grand Theft Auto IV-jas saab Niko kasutada internetti. Ta suundub interneti kohviku poole, millel nimeks "Tw@ Café" ning hüppab enne surfamist arvuti taha. Ta laeb seal oma CV üles GLS-i veebilehele ning seega saab ta intervjuule (enne Goldberg-i tapmist). Ta teeb kõne, täpsustades oma intervjuu aega. Võrk on avalik igas mängus olevas arvutis, ning varustab jaoturit (HUB-i) igat sorti interaktiivsusega Liberty City ulatuses.

Grand Theft Auto IV-ja missioone saab katkestada. Intervjuu ei ole enne homset ning seega saad sa seni tegeleda teiste äridega. See vihjab, et sa saad teha mitmeid missioone samal ajal ning missioonid võivad võtta aset mitme päeva jooksul.

Järgmisena demos Niko maksab külakäigu eest kellelegi, kellel nimeks McReary, asukohaga Castle Gardens-is, ranniku-poolses püsikohas vaatega Statue of Hapiness-ile. Niko peab kätte saama varastatud mälupulga, mis sisaldab tundlikke andmeid. Ta võtab järgmise takso, millega ta sõidab kohtumispaika. Probleem seisneb selles, et ta ei tea, kes neist on see, keda ta otsib ning seega ta helistab tundmatule isikule ning vaatab, milline inimene vastab telefonile. Niko tulistab sihtmärgile kolm korda kuklasse enne mälupulga võtmist ning sellega kadumist. Tulemusena teenib ta endale kolme tärnilise tagaotsitavuse leveli.

Grand Theft Auto IV-jas ei ole kuritegude sooritamine kerge. Sa teenid tagaotsitavuse leveli iga sooritatud kuriteo eest, senikaua kuni seal on tunnistajaid. Kui sa oled teeninud tagaotsitavuse leveli, ilmub radarile nähtamatu ringikujuline otsimise-ala ning kui sa lahkud sellelt alalt, ilma vahelejäämata, kustub ära ka su tagaotsitavuse level. Kui sind aga märgatakse, muutub ka otsimise-ala keskpunkt sinna, kus sind viimati märgati. Seega hoolimata eelnevatest GTA osadest, ei tea nüüd politseu alati, kus sa oled. Nad ei saa sind kinni võtta enne, kui nad ei ole sind kõigepealt üles otsinud. See on juba eelnevalt kinnitatud, et Grand Theft Auto IV-jas on igal tänaval nimi ning see on ka see, mida politsei kasutab, et olla ühenduses, kui nad sind otsivad.

Enne intervjuule lahkumist läheb Niko meesteriiete poodi, mil nimeks Perseus. Seejärel, kui ta on kulutanud 2000 dollarit uuele ülikonnale ning kingadele, kostub tema telefoni alarm ning algab seiklus intervjuu pärast GLS-i büroosse. Ta siseneb Goldberg-i büroosse ning laseb talle kuuli pähe, mille peale vajutab ta sekretär alarminuppu. Niko peab jääma turvameestele ning politseile peale, et majast välja pääseda. Kuulid lendavad tema poole ning väljas ootab teda politsei helikopter. Paistab, et kui ta saab pihta, tekitab see talle kohe ka kahju ning seejärel ta muutub vähem võitlemisvõimeliseks. Seekord on tulistamisest tekkiv kahju ka märgatav.

Siit leiad GamesTM ametliku lehe.


Esimene GTA IV-ja hääleandja teada | 05.07.2007

Ruslana on 2004. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitja ning seda, kas ta annab mõnele Grand Theft Auto IV-ja tegelasele hääle, pole meile veel ametlikult kinnitatud, kuid Esctoday näitab, et naislaulja Ruslana reisib New Yorki, et salvestada seal oma hääl Grand Theft Auto IV-ja tegelasele.

Lisaks tema häälele on teatatud, et mõned tema vanemad ning ka uuemad laulud on lisatud Grand Theft Auto IV-ja raadiojaamadesse.
Kuid selle kõigega seoses tekib küsimus, et millisele tegelasele ta mängus hääle annab. Kuigi see ei ole ametlikult teada, võib selleks tegelaseks siiski olla isik, keda võib näha järgnevalt:Rohkemat infor Ruslana kohta leiate tema ametlikult lehelt või Wikipediast.


Joonistuste uuendamine | 05.07.2007

Paar päeva tagasi pani Xbox oma Grand Theft Auto IV-ja teemalisele lehele üles meile juba varem nähtud Xbox Live-i joonistused, mis on seega nüüd parema graafikaga. Joonistused leiate joonistuste lingi alt.


Aktiivsed uudised:
mai 2008

Uudiste arhiivid:
(2008)
jaanuar | veebruar | märts | aprill

(2007)
aprill | mai | juuni | juuli | august | september | oktoober | november | detsember

Suvaline pilt Bännerid Tellimine Bännerid